Kultura i sport

Klimontów ma warunki by być dobrą "przestrzenią działań kulturalnych" - takim miejscem, gdzie artyści przyjeżdżają tworzyć, jeździć na rowerze, smarować chleb masłem, wiercić w suficie, czytać "wyborczą", chodzić do kościoła i robić to wszystko na co mają ochotę. Ten potencjał wykorzystywany jest na razie częściowo, ale sporo osób dostrzegło już w rozwoju kulturalnym szansę na rozwój gospodarczy. Wystarczy teraz poczekać na efekty tego zainteresowania, albo lepiej - wziąć w tym aktywny udział.


Aktualności sportowe i relacje z turniejów można znaleźć w dziale "Zawody sportowe w Klimontowie", prowadzonym przez Marka Bargla i Krzysztofa Dywana.

Gminny Ośrodek Kultury w Klimontowie

Gminny Ośrodek Kultury w Klimontowie

Ośrodek zajmujący się szeroko pojętą kulturą - nauką śpiewu, tańca, gry na instrumentach, organizacją imprez. Budynek przeszedł generalny remont pod koniec 2011 roku.

więcej...

Wydarzenia kulturalne

Brunonalia

Brunonalia

Festiwal kulturalny odbywający się w Klimontowie nieprzerwanie od 2002 roku. Film, fotografia, teatr, występy poetyckie, koncerty i ogólnie dużo z okolic sztuki.

więcej...

Jarmark na św. Jacka

Jarmark na św. Jacka

Festyn organizowany w Klimontowie od wielu lat. Wybory miss jarmarku, sołtysa roku, skoczne kapele ludowe, gwiazdy disco-polo, piwo i wesołe miasteczko.

więcej...

Piknik rycerski w Ossolinie

Piknik rycerski w Ossolinie

Piknik rycerski organizowany przez stowarzyszenie "Nasze dziedzictwo Ossolin" na pamiątkę pobytu króla Władysława IV Wazy na zamku w Ossolinie.

więcej...

Pasterka w Ossolinie

Pasterka w Ossolinie

Inscenizacja przejazdu mędrców do Dzieciątka (w 2012 roku na wielbłądach), żywa szopka, niezliczone tłumy, dziesiątki rozpalonych przez strażaków ognisk, a na zakończenie fajerwerki.

więcej...

Ludzie

Regionalni artyści

Klimontowscy artysci

Poeci, malerze, muzycy, rzeźbiarze i rysownicy. Ci, których mijamy na co dzień, nie wiedząc, że po powrocie do domu przemieniają się z mechanika rowerowego, nauczyciela, spawacza albo cieśli w Ludowego Twórcę. Kogoś, kto ma władzę nad słowem, dźwiękiem lub obrazem.

więcej...

Wydarzenia sportowe

Zawody sportowe w Klimontowie

Sport w Klimontowie

Turnieje odbywające się w Gminie Klimontów i relacje z nich.

Dział pod redakcją Marka Bargla i Krzysztofa Dywana.

ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2013

więcej...

Integracyjny Bieg Klimontowski

Integracyjny Bieg Klimontowski

Integracyjny Bieg Klimontowski jest organizowany co roku (od 2006) przez Polski Komitet Paraolimpijski i Urząd Gminy Klimontów.

więcej...

Bieg Katyński w Byszowie

Bieg Katyński w Byszowie

Idea narodziła się w 2009 roku i wtedy też odbyła się pierwsza edycja biegu. Dzięki niemu młodzi mają okazję przez sport poznać część historii Polski i dowiedzieć się czym była Zbrodnia Katyńska.

więcej...