Aktualności

Strona nie jest aktualizowana od 2014 roku, więc niektóre zawarte na niej informacje mogą być nieaktualne.

Artykuł o Kościele w czasie ukraińskiej rewolucji

25.04.2014

W nowym Głosie Klimontowa ukazał się artykuł Wojtka Majsnera o ostatnich wydarzeniach w Kijowie. Jest on zapowiedzią filmu dokumentalnego, nad którym aktualnie pracujemy. Zachęcam do przeczytania.

Strona internetowa filmu: www.ukraina.theblackstork.com

Początek sezonu i Piknik Rycerski w Ossolinie

29.06.2013

Sezon wakacyjny rozpocznie się w niedzielę 30.06.13 w Szymanowicach (zobacz program).

Tydzień później odbędzie się drugi Piknik Rycerski w Ossolinie, podczas którego zostanie wręczona nagroda "Kryształowe Berło" dla Jerzego Zelnika (rola tytułowa w filmie "Faraon" Jerzego Kawalerowicza).


Wprowadziłem kilka zmian na stronie, dodałem około stu nowych zdjęć, wtyczkę twittera w aktualnościach (ułatwia kontakt, piszcie). Zapraszam też na facebookowy profil klimontow.net, gdzie zamieszczam dodatkowe zdjęcia i filmy, których nie można znaleźć tutaj.

Strona będzie się teraz dynamicznie zmieniała, przesyłajcie uwagi.Klasztor w Klimontowie

Kino niezależne po raz kolejny - "Dla Ciebie i Ognia"

23.12.2012
Dla Ciebie i Ognia w Klimontowie

Pokaz filmu "Miła, padnij!" w Klimontowie

28.10.2012

Film zostanie wyświetlony 3 listopada o godzinie 17 w Gminnym Ośrodku Kultury w Klimontowie.

„Miła, padnij!” to nie tylko wspomnienie o wyjątkowym, zasłużonym w polskiej historii człowieku. To przede wszystkim opowieść o młodej dziewczynie dorastającej w czasach wojny, o pierwszej miłości utraconej w dramatycznych okolicznościach, o przyjaźni i poświęceniu, o trudnych wyborach, o studentce, której krok po kroku udaje się odnieść zawodowy sukces, o walczącej o syna matce, a co najważniejsze o odważnej, silnej kobiecie zmagającej się z ciężką chorobą i pewnej życiowej postawie; zwykła-niezwykła - jedna z wielu ludzkich historii, które warto zachować od zapomnienia.

Więcej informacji o filmie na stronie www.milapadnij.blogspot.com

Wstęp wolny. Zapraszam!


Miła, padnij!

Piknik rycerski, książka o Klimontowie i Brunonalia 2012

09.07.2012

Rozpoczął się sezon wakacyjny - kąpielisko jest już otwarte.

1 lipca odbył sie po raz pierwszy piknik rycerski w Ossolinie. Zdjęcia można zobaczyć w dziale "Kultura" i na forum Klimontowa.

W związku z tym, że coraz trudniej dostać drukowaną wersję książki Eugeniusza Niebelskiego o historii Klimontowa, zamieszczam jej wersję elektroniczną. Była dostępna kiedyś na stronie Towarzystwa Przyjaciół Klimontowa, ale przepadła jak samo TPK.

Niestety kolejna edycja Brunonaliów nie odbędzie się...Książka o Klimontowie

Zapowiedzi wydarzeń sportowych i kulturalnych

16.04.2012

28 kwietnia o godz. 20.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Klimontowie odbędzie się koncert zespołu Pectus. Cena biletu: 35 zł. Pieniądze będą przekazane na remont klasztoru.

21 kwietnia odbędzie się rajd rowerowy im. Jana Pawła II, 1 maja pielgrzymka biegowa do Sulisławic, a 11 maja pierwsza kolejka klimontowskiej ligi piłki nożnej "Moje Boisko Orlik 2012". Szczegóły w dziale sportowym.Zmiany

11.03.2012

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Klimontów znacząco się zmienił - przebudowano rynek i Gminny Ośrodek Kultury, skończono budowę hali sportowej przy ZSP, w lutym otwarta została pizzeria. Sezon narciarski na stoku w Konarach niestety skończył się dość wcześnie.

Na stronie można zobaczyć m.in. zdjęcia sprzed i po przebudowie rynku i GOKu. Zamieściłem też nowe relacje sportowe z ostatnich turniejów, przesłane przez Krzysztofa Dywana.Rynek w Klimontowie

|starsze wiadomości|