Słowo Maszyna Dźwięk

powrót

Program

Warsztaty


Przewidziane były trzy rodzaje - krótkofalarskie, teatralno-taneczne i taekwondo. Ostatecznie odbyły się pierwsze dwa.


Warsztaty krótkofalarskie

Znakiem okolicznościowym stacji krótkofalarskiej było 3Z0SMD. Wszystkie stacje świata, które nawiązały z nami łączność otrzymywały kartę QSL i same były zobowiązane do przesłania swojej, w celu potwierdzenia przeprowadzonej łączności radiowej.


Warsztaty taneczne poprowadziła Agnieszka Kurek "Żaba", posiadająca dużą kolekcję mistrzowskich tytułów, w tym dwa tytuły mistrza Polski w hip hopie. Uczestnicy warsztatów mogli poznać podstawy tańca nowoczesnego z elementami techniki tańca jazzowego oraz zasadami poruszania się po scenie. Finałem był występ podczas koncertu Sztyka i Ramony Rey. Agnieszka stworzyła choreografię do kilku teledysków Ramony, można ją zobaczyć m.in. w tym, wstawionym niżej.
Koncerty


Ramona Rey. Wystąpiła wspólnie ze Sztykiem przedostatniego dnia imprezy.


Ramona Rey feat. Sztyk - Zanim słońce wstanie


Sztyku. Raper o burzliwej przeszłości, który aktualnie poświęcił się poezji i hip-hopowi. Wystąpił w kilku teledyskach z Ramoną Rey.


Sztyku - Jechałem w stronę słońca


Sadwalker. Młody zespół, którego członkowie pochodzą z Klimontowa, Sandomierza i Tarnobrzega. Grają alternatywnego rocka. Na SMD supportowali Moskwę. Zagrali m.in. "Słoneczko", cover Fortu BS. W tej akurat piosence z Kaliną Świątnicką na wokalu i Iwem Czerniawskim na skrzypcach.


Sadwalker - Słoneczko


Moskwa. Legenda polskiego punk-rocka. Przez wielu uważani za najlepszy punkowy zespół w historii. Zwycięzcy Jarocina 1984 i bohaterowie dwóch filmów dokumentalnych z tamtego czasu - Fala Jarocin ’85 i zrealizowanego dla BBC My blood, your blood (Jarocin ’86). Guma przed rozpoczęciem koncertu w Klimontowie wyjaśnił, że dawno temu chciał napisać przewodnik po mieście i akurat padło na Moskwę, bo nigdy tam nie był. Stąd nazwa. Historia dość dziwna, ale wielokrotnie byli w PRLu przekonywani przez cenzurę do zmiany nazwy, żeby nie drażnić "sojuszników".

W jednym z pierwszych składów Moskwy, poza Pawłem "Gumą" Gumolą, grali Dariusz "Maleo" Malejonek i Piotr "Stopa" Żyżelewicz. Okazjonalnie grają z nim dalej.
Moskwa - Ja wiem ty wiesz


Moskwa - Nigdy


Moskwa - Powietrza


Moskwa - No women no cry


W 2008 roku w ramach Brunonaliów zagrał zespół Poising Dirt. Na tym historia koncertów punkowych w Klimontowie się skończyła.

Galeria

Ramona Rey
Okładka płyty Ramony Rey
Ramona Rey
Płyta z autografem Ramony
Ramona Rey
Pozdrowienia dla Klimontowa

Transparent SMD
Transparent SMD z podpisami członków zespołu Moskwa
Okładka kasety Moskwy
Okładka kasety z podpisami Moskwy