Międzynarodowy Sylwestrowy Bieg Uliczny w Szydłowie

powrót

Blisko podium w Szydłowie

Już po raz 31. odbyły się Międzynarodowe Sylwestrowe Biegi Uliczne w Szydłowie. W tym roku na starcie stanęło 230 zawodników w różnych kategoriach. W biegu głównym wśród mężczyzn triumfował Henryk Szost z Grunwaldu Poznań, a wśród kobiet Katerina Karmanenko z Ukrainy. Bardzo dobrze wypadli nasi uczniowie reprezentujący UKS Topór Klimontów i z odrobiną szczęścia cztery osoby mogły znaleźć się na podium. Najlepsze miejsca zajęli: Emilka Figacz (SP Goźlice) w biegu na 320 m zajęła 4 miejsce, Patryk Konecki (SP Goźlice) również zajął 4 miejsce. Kamil Figacz (SP Goźlice) w biegu na 715 m zajął 9 miejsce. Ilona Kochanek (Gimnazjum Klimontów) w biegu na 1370 m zajęła 7 miejsce, natomiast Agnieszka Pawlik (Gimnazjum Klimontów) 9 miejsce. Wśród chłopców na tym samym dystansie Dawid Sośniak (Gimnazjum Klimontów) był 4. Również 4 miejsce zajął Piotr Sowiński (Gimnazjum Klimontów), Krystian Bekas (Gimnazjum Klimontów) zajął 5 miejsce, Karol Orłowski (Gimnazjum Klimontów) 14 miejsce, Tomasz Barański (Gimnazjum Klimontów) 22 miejsce. W biegu na 2055 m Piotr Manjak (ZSP Klimontów) 11, Paweł Twaróg (Zespół Szkół Ekonomicznych Sandomierz) zajął 14 miejsce. W biegu głównym na 8500 m Marek Dywan z czasem 36 min 41 s zajął w swojej kategorii wiekowej 11 miejsce. W klasyfikacji drużynowej UKS Topór Klimontów zajął bardzo wysokie 5 miejsce tracąc tylko 12 punktów do UKS Sparta Daleszyce. Opiekunami grupy byli Krzysztof Dywan i Magdalena Figacz.

Klasyfikacja drużynowa

Punktacja w klasyfikacji drużynowej przedstawia sie następująco: I – 15, II – 12, III – 10, IV – 9, V – 8, VI – 7, VII – 6, VIII – 5, IX – 4, X – 3, XI – 2, XII – 1 pkt. Dalsze miejsca nie są punktowane.

MiejsceSzkoła, KlubKl. I-IIKl. III-IVKl. V-VIGimnazjumŚrednieSuma pkt.