I Mini Olimpiada Sportowa w Klimontowie

powrót

Dnia 1 czerwca 2011, o godz. 8.45 uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie udali się pod opieką wychowawców na miejscowy stadion LKS Klimontowianka. Wkrótce, aby wziąć udział w lekkoatletycznych zawodach sportowych pod honorowym patronatem wójta gminy Klimontów, do grona zebranych na obiekcie sportowym dzieci, dołączyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Goźlicach. Mali sportowcy z niecierpliwością oczekiwali na uroczyste rozpoczęcie igrzysk olimpijskich.

W inauguracji Mini Olimpiady uczestniczyły władze lokalne: Wójt Gminy Klimontów Ryszard Bień, Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Władysław Kaniewski i sekretarz gminy Piotr Lipiński. Uroczystość rozpoczął pan wójt, który przemawiając do zebranych złożył wszystkim dzieciom, związane ze świętem, życzenia okolicznościowe, zawodnikom życzenia dobrej zabawy i osiągnięcia najwyższych wyników podczas sportowej rywalizacji, podziękował osobom i instytucjom, bez których Sportowy Dzień Dziecka nie mógłby się odbyć. Słowa uznania z ust Pana Wójta padły pod adresem: opiekuna Uczniowskiego Klubu Sportowego - Krzysztofa Dywana, Marka Bargla – inicjatora lokalnych imprez sportowych i Władysława Kaniewskiego – przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, sponsora odbywającej się uroczystości.

Po zapoznaniu uczniów z dokładnym przebiegiem i miejscem poszczególnych konkurencji (biegowych, skocznych, rzutnych), punktualnie o godz. 10.00 rozpoczęła się właściwa część uroczystości – zmagania sportowe.

Nad sprawnym udziałem zawodników w wybranych konkurencjach (biuro zawodów i stanowiska sędziowskie), przemieszczaniem się między wyznaczonymi punktami rywalizacyjnymi, zdyscyplinowaniem zarówno biernych jak i czynnych uczestników zawodów czuwali nauczyciele obu szkół podstawowych. O dostarczenie i wydawanie posiłku regeneracyjnego (soczku i słodkiej bułeczki) zadbali pracownicy urzędu gminy.

Wreszcie, ok. godz. 13, nadszedł czas na kulminacyjną i najprzyjemniejszą część zawodów, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród: medali i pucharów. Przy wtórze gromkich braw i owacji dzieci, ceremoniału dokonali dyrektorzy szkół podstawowych panie: Barbara Czuja i Jolanta Sasak oraz panowie: Piotr Lipiński i Marek Bargiel. Zostały również przyznane nagrody specjalne, które otrzymali: Gabrysia Bajak, Hubert Koryciński i Łukasz Chodyra. Pomarańczową „koszulkę lidera” Gabrysia i Hubert odebrali za to, że byli najmłodszymi uczestnikami imprezy, Łukaszek - jako rekompensatę za dobiegnięcie do mety w jednym bucie.LAUREACI POSZCZEGÓLNYCH KONKURENCJI SPORTOWYCH:


Rzut piłeczką palantową

Dziewczęta Chłopcy
Rocznik 1998 – 1999
1. Paulina Bednarz - Klimontów 1. Patryk Leszczyński - Klimontów
2. Natalia Adamczak - Klimontów 2. Mateusz Zając - Klimontów
3. Natalia Haja - Klimontów 3. Daniel Malczyk - Klimontów
Rocznik 2001 – 2000
1. Oliwia Cieplińska - Klimontów 1. Jakub Bargiel - Klimontów
2. Oliwia Karbowniczek - Klimontów 2. Karol Flisek - Klimontów
3. Dominik Orłowski - Klimontów
Rocznik 2003 – 2002
1. Natalia Pyszczek - Klimontów 1. Adrian Burczyński - Klimontów
2. Katarzyna Frańczak - Klimontów 2. Mateusz Gadawski - Klimontów
3. Patrycja Zioło - Klimontów 3. Arkadiusz Pyrsak - Klimontów

Skok w dal

Dziewczęta Chłopcy
Rocznik 1998 – 1999
1. Kinga Brozińska – Klimontów 1. Maciej Miłek – Goźlice
2. Olga Orłowska – Klimontów 2. Patryk Wróblewski – Klimontów
3. Renata Mazur - Klimontów 3. Kamil Figacz – Goźlice
Rocznik 2001 – 2000
1. Kinga Niezgoda - Goźlice 1. Alex Witaszek – Klimontów
2. Weronika Nowak – Klimontów 2. Dominik Dubiel - Klimontów
3. Marlena Kozioł - Klimontów 3. Adrian Górski - Klimontów
Rocznik 2003 – 2002
1. Aleksandra Szemraj - Goźlice 1. Karol Śmiech - Klimontów
2. Martyna Kordyka - Goźlice 2. Sylwester Przewlekły - Goźlice
3. Emilia Figacz - Goźlice 3. Patryk Konecki - Goźlice

Biegi na 60 m

Dziewczęta Chłopcy
Rocznik 2001 – 2000
1. Paulina Moskal - Goźlice 1. Dominik Dubiel - Klimontów
2. Olga Psiuch - Klimontów 2. Alex Witaszek - Klimontów
3. Mateusz Kiliańczyk - Klimontów
Rocznik 2003 – 2002
1. Katarzyna Frańczak - Klimontów 1. Piotr Wiatrowski – Goźlice
2. Natalia Pacek - Klimontów 2. Karol Śmiech – Klimontów
3. Paulina Dąbrowska – Klimontów 3. Patryk Wiatrowski - Klimontów

Biegi na 100 m

Dziewczęta Chłopcy
Rocznik 1999 - 1998
1. Olga Orłowska - Klimontów 1. Konrad Przytuła - Klimontów
2. Natalia Haja - Klimontów 2. Mateusz Zając - Klimontów
3. Kinga Goździewska - Klimontów 3. Dariusz Juda - Klimontów

Biegi na 400 m

Dziewczęta Chłopcy
Rocznik 1998 – 1999
1. Kinga Brozińska – Klimontów 1. Arek Stępień – Klimontów
2. Renata Mazur – Klimontów 2. Damian Śledź – Klimontów
3. Magdalena Bilska – Klimontów 3. Piotr Kęsy – Goźlice
Rocznik 2001 – 2000
1. Natalia Saniawa – Klimontów 1. Dawid Szemraj – Klimontów
2. Marlena Kozioł – Klimontów 2. Karol Flisek – Klimontów
3. Weronika Nowak – Klimontów 3. Kamil Kućma – Klimontów
Rocznik 2003 – 2002
1. Natalia Pyszczek – Klimontów 1. Patryk Wiatrowski – Klimontów
2. Emilia Figacz – Goźlice 2. Sylwester Przewlekły – Goźlice
3. Aleksandra Szemraj - Goźlice 3. Michał Darowski – Klimontów

Biegi na 800 m

Dziewczęta Chłopcy
Rocznik 1999 – 1998
1. Jakub Bargiel – Klimontów
2. Kamil Kućma – Klimontów
Rocznik 2001 – 2000
1. Karolina Kućma – Goźlice 1. Dawid Dziorek– Klimontów
2. Grzegorz Bednarz – Klimontów
3. Sławomir Kaczmarczyk – Klimontów

Po rozdaniu nagród głos zabrała pani dyrektor Barbara Czuja, która pogratulowała laureatom sukcesów, i podziękowała wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie sportowej uroczystości dla dzieci, a szczególnie Organowi Prowadzącemu Szkołę za patronat i sponsoring, oraz bycie z dziećmi w tym jakże ważnym dla nich dniu w roku.

Miłym akcentem i zarazem ostatnim punktem harmonogramu uroczystości były lody, zakupione dla wszystkich dzieci również z funduszy GKRPA. O tym, że I Mini Olimpiada Sportowa o Puchar Wójta Gminy Klimontów zyskała dużą aprobatę uczestników świadczy niewątpliwie fakt, że znaczna część kibiców – obserwatorów już zadeklarowała swój czynny udział w przyszłorocznych zawodach sportowych z okazji Dnia Dziecka, które jak zapewnili organizatorzy, na pewno się odbędą. Wszystko co miłe szybko się kończy, także Dzień Dziecka na stadionie LKS Klimontowianki.

Do szkół uczniowie powracali, mimo zmęczenia, szczęśliwi i zadowoleni. Natomiast ci niestrudzeni, mający ciągły niedosyt ruchu i rywalizacji i kochający piłkę nożną po krótkiej, bo trwającej tylko 30 min przerwie, wzięli udział, wspólnie z czternastoma innymi drużynami z okręgu sandomierskiego, w mini turnieju piłki nożnej zorganizowanym w Klimontowie przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.

Naszą gminę, w kategorii wiekowej rocznik 1999 i dzieci młodsze, reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Magdalena Bilska, Dominika Dąbrowska, Paulina Bednarz, Natalia Adamczak, Oliwia Karbowniczek. Dziewczynki zajęły trzecie miejsce i zdobyły piękny puchar dla szkoły. Sukces cieszy tym bardziej, że zamiast siedem grało tylko pięć zawodniczek. Drużyna chłopców: Kuba Bargiel, Alex Witaszek, Karol Flisek, Dominik Dąbrowski, Dominik Dubiel, Mateusz Kiliańczyk, Bartłomiej Uchański, Maciej Miłek, Kamil Figacz, Grzegorz Garlicki, uplasowała się na czwartej pozycji.

Miłośnikom piłki nożnej serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Oby piłka nigdy nie omijała buta.


Kilka zdjęć z mini olimpiady można zobaczyć na stronie UG Klimontów.