Trasa plenerowa. Dzień drugi

powrót

O trasie

Tym razem będzie okazja zobaczyć kościół w Olbierzowicach, ruiny zamku w Konarach i trochę ładnych krajobrazów po drodze. Po dojechaniu do Konar i zwiedzeniu wzgórza, warto, korzystając z okazji, zobaczyć pałac Krzyżtopór w oddalonym o kilka km na zachód Ujeździe.


Długość trasy: 15 km (bez drogi do Ujazdu).

Przebieg trasy

Klimontów - Olbierzowice - Konary - (Ujazd) - Klimontów

Kliknij, aby wyświetlić zdjęcie Kliknij, aby wyświetlić zdjęcie Kliknij, aby wyświetlić zdjęcie Kliknij, aby wyświetlić zdjęcie Kliknij, aby wyświetlić zdjęcie Kliknij, aby wyświetlić zdjęcie Kliknij, aby wyświetlić zdjęcie Kliknij, aby wyświetlić zdjęcie Kliknij, aby wyświetlić zdjęcie Kliknij, aby wyświetlić zdjęcie Kliknij, aby wyświetlić zdjęcie Kliknij, aby wyświetlić zdjęcie

Na mapie zaznaczono miejsca charakterystyczne, które pomogą zorientować się w terenie

W zasadzie, kierując się mapką i zaznaczonymi na niej punktami charakterystycznymi (po kliknięciu których wyświetla się zdjęcie z odpowiednimi wskazówkami) trudno nie trafić we właściwe miejsce. Ostatecznie zawsze można zapytać miejscowych.

Część trasy leży na Rowerowym Szlaku Architektury Obronnej, oznaczonym jako szlak czarny z zarysem zamku.

Odcinki trudne/niebezpieczne:

Jadąc do Olbierzowic trafimy na kilka niezbyt ciężkich podjazdów. Jeżeli ich przejechanie sprawi ci dużą trudność, nie jedź do Konar - droga od pomnika legionistów do ruin zamku okaże się być nie do pokonania.

Galeria

Trasa plenerowa.
Krajobraz Konar
Trasa plenerowa.
Kościół w Olbierzowicach
Trasa plenerowa.
Konary

Trasa plenerowa.
Olbierzowice, sklepienie kościoła
Trasa plenerowa.
Olbierzowice
Trasa plenerowa.
Konary

Trasa plenerowa.
Konary
Trasa plenerowa.
Olbierzowice
Trasa plenerowa.
Konary